Fra Marinko Šakota o 4.međunarodnom hodočašću za osobe s posebnim potrebama

datum: 28.01.2015.

Međugorski župnik fra Marinko Šakota je, gostujući u programu radiopostaje  „Mir” Međugorje, govorio o predstojećem 4. međunarodnom hodočašću za osobe s posebnim potrebama koje će se ove godine održati u nešto drukčijem terminu, od 11. do 14. lipnja 2015. u Međugorju. Iz župnoga ureda već najavljuju hodočašće kako bi se na vrijeme moglo rezervirati što više mjesta za sudionike hodočašća u domovima župljana. Fra Marinko je kazao: „Prošle godine je hodočašće bilo u listopadu, pretprošle u rujnu. Tražimo najbolje vrijeme koje odgovara župljanima, koji bi htjeli primiti sudionike u svoje domove. Ljudi žele doći ovamo, njima je to nešto posebno. A i nama je posebno, jer smo osjetili ljubav. Netko od župljana je kazao: 'Mi smo puno više primili, nego što smo dali'. Dobro je što mi župljani možemo nešto darovati, jer puno primamo u našoj župi. I zaista sam presretan jer se hodočašće održava u našoj župi.” – kazao je fra Marinko te dodao da se već župljani koji žele ugostiti sudionike hodočašća  mogu prijavljivati u župni ured. Poticaj za organizaciju ovog susreta je dugogodišnje hodočašćenje s. Rastislave Ralbovsky sa zajednicom osoba s posebnim potrebama iz Đakova. S. Rastislava već od 1997. duhovno prati hodočašća osoba s posebnim potrebama u Međugorje.